LAMİNE PARKE

İspanya'da üretilen VISTA wood parkeler, Avrupa'nın en büyük lamine parke üreticilerinden biri olan Maderas Iglesias grubu tarafından üretilmektedir. Grubun bitmiş ürün üretimi İspanya'da olmakla birlikte, Brezilya, Amerika ve Polonya'da ara hammadde üretim tesisleri bulunmaktadır.

Meşe, Beyaz Meşe, Iroko ve Jatoba çeşitlerini koleksiyonumuzda 1 strip Select, 2 strip Premium ve 3 strip Elegance olarak bulundurmaktayız. VISTA wood koleksiyonu içindeki bütün çeşitler, A sınıfı ağaç kategorisindedirler. Aynı ürün yelpazesi, Amerika'da Home Depot'da allure'dan tanıdığımız Trafficmaster markası altında satılmaktadır.

VISTA wood:
1.Dünyanın en iyi cila markası kabul edilen BONA ürünleri ile 7 kat cilalanmıştır
2.UNICLIC patentli klik sistemi ile üretilmiştir
3.ISO14001 sertifikasına sahiptir.
4.FSC standartlıdır. Yani VISTA wood 'un herhangi bir plankının, dünyanın neresinde hangi ormanda hangi agaçtan elde edildiği, ve yerine ne zaman ne fidanı dikildiği takip edilebilmektedir. Doğal olarak, bu standartlara sahip ürünler, doğaya karşı sorumluluklarının getirdiği bir maliyet de taşımaktadırlar.

VISTA wood ürünleri, üretimin her aşamasında, son model makinelerle üretilmelerine karşın, ayrı bir kalite kontrol mekanizmasından geçmektedirler. Alıştığımız 3 katmanlı lamine parkelerin aksine, VISTA wood iki katmandan oluşmaktadır:
3.2 mm gerçek ağaç ve altında 10.8mm fenolik kontraplak. Normal kontraplaktan üstün özelliklere sahip fenolik kontraplak kullanılmasının kattığı bir çok avantajı da doğal olarak VISTA wood sunmaktadır.

6. 3 katmanlı lamine parkelerde, yumuşak ağaçtan oluşan lamelleri dengelemek için orta katmanın iki ucunda yaklaşık 10'ar cm'lik kontraplak kullanılmaktadır. Bu planklar kesildiklerinde, orta katmanların kısa kenarlarında bulunan bu denge unsurlarını ve dolayısıyla şekilsel sabitliklerini kaybederler. İki adet dengesiz parça ortaya çıkar. VISTA wood 'da ise alt katmanın tamamı plank boyunca tek parça ve homojen olduğundan dolayı, kesimler sonrası denge unsurunu kaybetmezler. Þekilsel sabitliklerini korurlar.

7.Fenolik kontraplak, yumuşak ağaçlara göre daha yoğun olduğundan; darbe, ayak sesi gibi sesleri çok daha az yansıtır

8.VISTA wood, çift katmandan oluştuğundan dolayı, sadece bir kat formaldehid değeri düşük yapıştırıcı ile üretilir. 3 katmanlı parkeler ise, düşük formaldehid değerli bile olsa, 2 kat yapıştırıcı kullanılarak üretilirler. 
Yani VISTA wood'un 3 katmanlı parkelere göre formaldehid emilim oranı en az yarısı kadar daha azdır.

9.VISTA wood üretiminde, plankların klik sistemlerine parafin sürülmektedir. Bu da 2,20 metrelik uzun plankların döşerken kolaylıkla kaydırılabilmelerine olanak tanır, ve uygulamada hız ve kolaylık sağlar.