Neden Karo Halı?

» Karo halılar daha ekonomiktir. Fire yok denecek kadar azdır, mekanın ölçüleri ne ise kullanılan halı miktarı hemen hemen aynı metrajdadır
» Döşenmesi kolaydır. Karo halı fazladan bir taban döşemesine ihtiyaç göstermez.
» Kendinden tabanlıdır.
» 50×50 cm. ebatlarındaki karo halılar, 5m2’lik (20 adet) kutularda bulunur. Nakliye, malın teslimi, montaj ve yeniden taşımada avantajlıdır. Çok yüksek binaların en üst katlarına bile kolaylıkla taşınabilir.
» Halının başka bir yere taşınması gerekiyorsa, basit bir şekilde yerinden sökülen halılar, yeniden kutulara yerleştirilerek yeni mekana kolayca nakledilir.
» Tackifier etkisindeki, post-it tarzındaki yapıştırıcı sayesinde karo halı yerinden birkaç kere sökülerek yükseltilmiş döşeme uygulanan bir zemine ulaşılır ya da halı değiştirilerek mekanda yepyeni görüntü sağlanabilir.
» Antistatiktir
» Akustiktir
» Suyu emmez: Lee tutmaya dayanıklı, koku,nem ve rutubet yapmaz
» Endüstriyel temizlik malzemelerine dayanıklıdır
» Yangın standartlarına uygundur
» ISO 9002, 14001 sertifikalarına sahip
» Desen uygulanabilir veya print edilebilir

Karo Halı Tipleri
Doku, halının genel görünümüne etki eden önemli estetik faktörlerden biridir. Yüksek trafik seviyesine maruz kalacak mekanlar için Loop Pile( Bukle hav), Cut& Loop Pile( Kesik ve bukle hav kombinasyonu ancak bukle ağırlıklı) ve Tip Shear ( Bazı bukleler yontulmuş ancak bukle ağırlıklı)

» Bukle - Loop Pile Sirkülasyonun yoğun olduğu yerlerde (koridorlar, açık ofis mekanları, resepsiyon mekanları vb.)
» Velur - Cut Pile Sirkülasyonun çok yoğun olmadığı, konforun önem taşıdığı ve elit görüntünün olması istenen mekanlarda (toplantı odaları, yönetici odaları)
» Sirkülasyonun yoğun olduğu yerlerde (koridorlar, açık ofis mekanları, resepsiyom mekanları v.b.)

Temizlik ve Bakım

Herşeyden Önce Önleyici Bakım:
Mekanda kirin girmesini önlemek hem daha kolay hem de halının temizlenmesine göre daha hesaplıdır.

Tozdan Arınma
Elektrik süpürgesi ile yapılır.

Leke Çıkartma
Lekenin cinsine uygun bir leke temizleyicisi kullanılması ve bol su ile durulanmasıdır.

Periyodik Bakım
Senede 2-3 kez tekrar edilebilir. Halı yıkama makinesi kullanılabilir veya köpük bazlı bir halı şampuanı yüzeye dağıtılır ve elektrik süpürgesi ile süpürülür.

Yenileme
Senede bir kez yapılabilir. Periyodik bakımın tamamlayıcısıdır. Mekanlardaki mobilyaların boşaltılması ve periyodik bakım işleminin tüm yüzeylere uygulanmasıdır. Kalite, renk, desen ve teknolojik yeniliklerde tartışmaz öncülük yaratan karo halılar, yer döşemesinde uzun vadede akılcı ve hesaplı çözümler sunmaktadır. Dünyada ticari halı tüketiminin büyük bir kısmı karo halı olup, zaman içerisinde bu oran giderek artış göstermektedir. Karo halılar; seçkin ve etkileyici görünümler, en zor koşullar için güvenceler ve hatta kişisel sağlık için bile gereken tüm olanakları sunmaktadır.